• GUMSDESIGN_ART DIRECTOR

    Zajmują się architekturą, wzornictwem przemysłowym, grafiką oraz art direction dla firm i wydarzeń.Wśród ich klientów znajdują się m.in. AntonioLupi, Biennale di Venezia, De Castelli, De Vecchi Milano 1935, Museo Pecci, Nastro Azzurro, Red Bull Italia, San Pellegrino, Styl’Editions, Triennale di Milano.Otrzymali wiele nagród, w tym nominację do Edida 2021 za kolekcję Borghi zaprojektowaną dla AntonioLupi, nominację do Edida 2020 za kolekcję Gessati zaprojektowaną dla AntonioLupi, nagrodę Adi Booth Design Award w kategorii Research za stoisko Styl'editions, Premio Donna del Marmo 2019, Best Communicator Award 2014, pierwszą nagrodę w konkursie Creativity International Competition "Swiss in Cheese".Są zaangażowani w działalność uniwersytecką, prowadząc otwarte wykłady i warsztaty oraz współpracując z "Free University" w Bolzano, Cried w Mediolanie, Ied we Florencji i Rzymie; od 2017 roku są koordynatorami i wykładowcami pierwszego magisterskiego programu Design - Innovation and Product for High-Crafts na IED Florence.

  • MATALI CRASSET

    Matali Crasset to francuska projektantka o międzynarodowej sławie. Od swojego wykształcenia w Ateliers-ENSCI w latach 90. broniła projektowania jako połączenia praktyki artystycznej, antropologicznej i społecznej. Pracuje nad projektem tworzenia, mieszkania i codzienności: w jaki sposób projektowanie może przyczynić się do współistnienia i towarzyszyć nam we współczesnym świecie? To właśnie od tej prostej, ale zaangażowanej przesłanki myśli i pracuje "w ruchu".Od 30 lat tworzy swoją unikalną drogę, zasilaną setkami projektów, które zrealizowała w architekturze, scenografii, projektowaniu przedmiotów, mebli, przestrzeni publicznych i wystaw. Jej prace są prezentowane w instytucjach kultury we Francji i za granicą, a także w głównych kolekcjach designu różnych muzeów, od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku po Centre Pompidou...Jej design bez granic i terytoriów jest wyrazem głębokiego przekonania, jakim jest proces kreatywny uważany za projekt ludzki, społeczny i ekologiczny. Ponieważ celem projektów nie jest tylko i wyłącznie ich realizacja, ale sam proces i zdolność do tworzenia więzi, tworzenia systemu wymiany i wzajemności między ludźmi i z otoczeniem naturalnym. W ten sposób każdy projekt staje się dziełem wspólnym.

  • LUCA DALL’OLIO

    Luca Dall'Olio jest absolwentem Akademii Brera. Jego podstawowym środkiem wyrazu jest malowanie akrylowe, ale jego prace obejmują także sitodruk, rzeźbę i fotografię. Jego wybrane media to farba akrylowa i złota folia, ołów, drewno, stal, żelazo i miedź. Jego podróże w celu odkrywania świata i najbardziej ukrytych miejsc jego ukochanej Włochy zawsze dostarczały Dall'Olio niekończącej się inspiracji dla jego sztuki, a także okazję do filtracji i reinterpretacji twarzy, krajobrazów, miast i odległych kultur.Brał udział w XII Kwartalniku Rzymskim, a w 2011 roku został wybrany jako jeden z artystów przeznaczonych dla włoskiego pawilonu na 54. Biennale w Wenecji. Jego zaangażowanie w sprawy społeczne doprowadziło go niedawno do pracy w projektach arteterapii i warsztatach z niepełnosprawnymi dziećmi.

  • CARLO GALLI

    Carlo Galli jest artystą wizualnym mieszkającym i pracującym w Mediolanie, który eksperymentuje z różnymi codziennymi materiałami, takimi jak winyl i taśma klejąca.

    Bierze udział w różnych międzynarodowych rezydencjach artystycznych, takich jak Bag Factory w Johannesburgu i Alternate Residency w Williamsburgu, NY.

    W 2020 roku, na Biennale w Karachi, stworzył instalację z taśmy sygnałowej w parku Bin Qasim.

    W latach 2020-2021 współpracował z południowoafrykańskim kuratorem i założycielem Studio Nxumalo Musą Nxumalo oraz ukończył projekty dla firm takich jak japońska firma MT Masking-Tape, mediolańskie firmy Indigital i Rossetti Group oraz Styl'editions z Emilia Romagna.

  • MASSIMO GIACON

    Massimo Giacon urodził się w Padwie w 1961 roku. Jest rysownikiem, ilustratorem, projektantem, artystą i muzykiem. Od wczesnych lat 80. był kluczową postacią włoskiej sceny nowej fali, a jego prace obejmują praktycznie wszystko. Dzisiaj kontynuuje produkcję powieści graficznych (zarówno tekstu, jak i ilustracji) i opowiadań, projektowanie przedmiotów, granie na różnych instrumentach i wystawianie w galeriach sztuki na całym świecie.

  • ALESSANDRO GUERRIERO

    Alessandro Guerriero lubi przesuwać granice i robi to od ponad trzydziestu lat. Od 1976 roku, aby być precyzyjnym, gdy założył Alchimię, grupę projektantów, którzy dali nazwę, twarz i pomysły na ruch postawangardy we Włoszech. Kiedy trzeba wstrząsnąć status quo, zgiąć rzeczywistość, lub po prostu nadać nowy kierunek myśleniu, Guerriero nigdy nie ustępuje. Mówi w języku, który jest tylko jego. Języku, który przed słowem "projektowanie" stawia przymiotnik "romantyczne" (termin, który ukuł, aby opisać swoje zawodowe zajęcie). Prace Guerriero są wszędzie - od Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Tokio po Metropolitan Museum w Nowym Jorku - ale jego kalejdoskopowe spojrzenie również objęło mniej ortodoksyjne przestrzenie w świecie architektury i projektowania.

  • MARIA CHRISTINA HAMEL

    Urodzona w New Delhi, w rodzinie austriackiego ojca i włoskiej matki, projektantka Maria Christina Hamel dorastała między Europą Środkową, Azją i Morzem Śródziemnym. Od dziecka była przekonana o swoim powołaniu do projektowania. Jej szczególny styl wywodzi się i jest silnie wpływany przez jej własne wielokulturowe i kosmopolityczne pochodzenie, które obejmuje miłość do mistrzów takich jak William Morris i Secesja wiedeńska, popkultura oraz spotkania z przedstawicielami ruchu projektowania Radical w Mediolanie i Florencji, jak również jej obszerne podróże.

  • PAOLO IACCHETTI

    Paolo Iacchetti urodził się w Mediolanie w 1953 roku, gdzie nadal mieszka i pracuje. Jako uznany artysta wystawiał swoje prace we Włoszech, Szwajcarii i Niemczech. Jego prace można znaleźć w kolekcjach publicznych i prywatnych w Europie i Kanadzie. Nauczyciel "Psychologii Formy" i "Koloru" w Szkole Projektowania Politechniki Mediolańskiej, a także "Psychologii Sztuki" i "Teorii Formy" na Katolickim Uniwersytecie w Brescii.

  • EMILIO SALVATORE LEO

    Emilio Salvatore Leo (1974), architekt, jest obecnie przewodniczącym i dyrektorem kreatywnym Lanificio Leo, najstarszej fabryki tekstyliów w Kalabrii. Od 2014 roku jest także dyrektorem kreatywnym Industrie Rubbettino.

    Szczególnie zainteresowany procesami low-tech o wysokiej mocy identyfikacyjnej, wartościowaniem błędów i niekonwencjonalnym wykorzystaniem technologii, w ostatnich latach zaprojektował wiele obiektów i uczestniczył jako mówca na konferencjach krajowych i międzynarodowych na temat relacji między biznesem a kulturą oraz dynamiki projektowania jako podejścia do innowacji.

    Pracuje także jako konsultant i wykładowca dla uniwersytetów, instytucji szkolnictwa wyższego i firm.

  • ELIANA LORENA

    Projektantka produktów i artystka, Eliana Lorena mieszka i pracuje w Mediolanie.

    Jej projekty badawcze w dziedzinie projektowania skupiają się na materiałach i kolorach, będących wyrazistymi cechami różnych typów ceramiki, tkanin i szkła.

    Obecnie wykłada jako profesor nadzwyczajny na NABA w Mediolanie. Ważnym tematem jej projektów seminaryjnych jest relacja między formą a materiałem, w taki sposób, że "forma podąża za materiałem".

    Jej studio skupia się na projektowaniu wnętrz i produktów, inspirowanym mieszanką kultur azjatyckich i europejskich. Tworzy mieszankę rzemieślniczych i nowoczesnych projektów.

  • MAURO LOVI

    Architekt, projektant, malarz, rzeźbiarz i grafik, Mauro Lovi urodził się w Lucca w 1953 roku, gdzie pracował od lat 70. Współpracował z Giannim Petteną przez kilka lat przy jego pracach i wystawach. Ukończył studia na kierunku Architektury we Florencji pod kierunkiem Adolfo Nataliniego. W 1986 roku wziął udział w wystawie La mossa del cavallo kuratorowanej przez Vanniego Pascę w Madrycie, we Frankfurcie i innych miastach. Od lat 90. współpracuje z firmami przy projektowaniu przedmiotów i mebli, a także jest odpowiedzialny za wizerunek graficzny firm i instytucji. W 2005 roku opublikował książkę La casa nella scatola, wyprodukowaną dla Comieco z wstępem Philippe Daverio. W 2009 roku, razem z Isą Tutino Vercelloni i Antonią Iannone, był kuratorem wystawy "Arte del Quotidiano, between art and design" w Fondazione Ragghianti, gdzie był współautorem w 2015 roku wystawy Creativa Produzione na temat designu w Toskanii. Jego prace można znaleźć w licznych prywatnych kolekcjach lub instytucjach: w Muzeum Parku Portofino oraz w przestrzeniach publicznych: fontanna Naiadi z wstawkami z brązu na Piazza Cutuma w Andrii; Oltremare, rzeźba z brązu i duży kamień łodzi na promenadzie w Savelletri, w Brindisi; kompleks rzeźbiarski na San Francesco z brązu, drzewami oliwnymi i kamieniem Ferrandina, w Materze. W 2017 roku został zaproszony na wystawę Quasi segreti, kuratorowaną przez Beppe Finessi, w Muzeum Poldi Pezzoli w Mediolanie. Jest członkiem Komitetu Naukowego Fundacji Ragghianti w Lucca.

  • FERRUCCIO MAIERNA

    Ferruccio Maierna to rzeźbiarz urodzony w Amsterdamie w 1969 roku, który mieszkał w Brukseli podczas swojego okresu osobistego rozwoju, a następnie przeniósł się do Włoch, a dokładniej do Rzymu, gdzie obecnie mieszka i pracuje. Wpływy, jakie otrzymał w belgijskich akademiach Ecole des arts d'Ixelles i Akademii Anderlecht, zbliżyły go do metalu, który stał się jego ulubionym materiałem do tworzenia rzeźb: od 2015 roku jego sztuka skupia się na reinterpretacji bębnów olejowych i puszek, stając się jego ulubionym środkiem wyrazu. Koncepcyjnie blisko kreatywności recyklingowej i odzysku, wybrany materiał jest w całości ręcznie obrabiany przez różne procesy, bardziej lub mniej prymitywne i wyszukane: kompresję, laminację, ekspansję... To są kluczowe słowa, które określają pracę rzeźbiarza Ferruccio Maierny.

    Dzięki widoczności licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych, krajowych i zagranicznych - w Belgii, Holandii, Luksemburgu i Polsce - Maierna był zaangażowany w projektowanie i produkcję mebli: lamp, stołów, pojemników na biżuterię, stołków oraz innych projektów z dziedziny mody, w tym kolekcji kapsułowej marki Gianni Bravo, w której tworzył zewnętrzną powłokę na obcasach butów.

    W tym roku został wybrany przez międzynarodowe jury, aby wziąć udział w trzydziestej edycji Miniartexil w Pinakotece Civica w Como. W kwietniu 2021 roku, na zlecenie "Italia yachts", stworzył trofeum dla trzeciej edycji Pucharu Mistrzów Punta Ala w prowincji Grosseto, regionalnego mistrzostw w żeglarstwie.

    W ramach swojej kariery rzeźbiarza Ferruccio Maierna zdobył wiele nagród i wyróżnień, najnowsza pochodzi z 2017 roku, z "Lewton-Brain Foldform Competition" zorganizowanego w Stanach Zjednoczonych.

  • MARCO GRIMALDI

    Marco Grimaldi urodził się w 1967 roku w Udine. W 1985 roku ukończył szkołę artystyczną w Bergamo, a w 1989 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych Brera w Mediolanie pod kierunkiem profesora Gottardo Ortelli. Jego pierwsza wystawa odbyła się w Centrum Kulturalnym S. Fedele w Mediolanie w 1993 roku z prezentacją Gottardo Ortelli. Od 1997 do 2001 roku został wybrany przez Paolo Minoli i Claudio Cerritelli do projektów "From Brera to Jamaica" i "Nuovi Temperamenti", co pozwoliło mu razem z grupą jedenastu artystów uczestniczyć w serii wystaw we Włoszech, Niemczech, Słowenii w prywatnych galeriach i przestrzeniach publicznych. W 2012 roku jego prace zostały wybrane do kolekcji VAF Stiftung. W 2017 roku zorganizował wystawę "Il Posto lo Spazio" kuratorowaną przez Giuliano Zanchi w Fundacji Adriano Bernareggi w Bergamo, a w 2018 roku wystawę "Satellites in Variable Asset" kuratorowaną przez Claudio Cerritelli w Muzeum Butti w Viggiù (Va). W 2019 roku został zaproszony przez fundację "Casa Testori" na wystawę "An Other Spring" zorganizowaną w Zamku Oldofredi w Calcio (BG).

  • LUIGI PICCIRILLO

    Jako fotograf przyrodniczy stosuje eksperymentalne techniki fotografowania zapożyczone z innych gatunków fotograficznych lub z innych form sztuk plastycznych, aby produkować obrazy, które oprócz swojego dokumentalnego charakteru zawierają elementy interpretacji i personalizacji.

    Otrzymał nagrody w licznych krajowych i międzynarodowych konkursach i współpracuje z następującymi organizacjami i stowarzyszeniami: WWF Italia, LIPU, LAV, AFNI, Parco Naturale della Maremma, Parco Nazionale Abruzzo, Lazio e Molise.

    Jego miłość do natury towarzyszyła mu od dziecka, a w fotografii znalazł naturalne uzupełnienie, uprzywilejowane środki doświadczania i opowiadania o niej za pomocą potężnego języka zaskakującej bezpośredniości. Jego podstawowym celem jest utrwalenie poprzez obrazy, z szacunkiem i uwagą, doznań, jakie natura jest w stanie wywołać u obserwujących ją. Jest ciągle zaangażowany w poszukiwanie niezwykłych i żywych wizji, bogatych w sugestie emocjonalne.

    Od 2014 roku organizuje kursy fotografii w różnych destynacjach w Europie i na całym świecie, a od 2018 roku współpracuje z agencją Grandi Viaggi Fotografici.

  • FRANCESCO MUSANTE

    Francesco Musante urodził się w Genui 17 lutego 1950 roku. Tam ukończył szkołę średnią z dyplomem z dziedziny sztuki, a następnie ukończył studia na lokalnym kampusie Akademii Sztuk Pięknych w Turynie. Później uczęszczał na kursy w dziale filozofii Uniwersytetu w Genui i na kursy malarstwa w Akademii w Carrarze. Obecnie mieszka w mieście Sori (Genua).

    Wystawił ponad czterysta wystaw indywidualnych i brał udział w licznych wystawach grupowych, w tym w "Jeune Peinture" w Grand Palais w Paryżu w różnych latach. Był również wystawiany na wystawie "Artysta i książka w XX wieku" zorganizowanej przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku i Fundację Guggenheima w Wenecji oraz na 8. Międzynarodowej Triennale Grafiki Angażującej, która odbyła się w Berlinie, w byłej Niemieckiej Republice Demokratycznej.

    Musante zilustrował kilka książek, a w 2007 roku współpracował przy tworzeniu piosenki przewodniej i projektu scenografii dla programu "Zelig" (komediowego show emitowanego na krajowej włoskiej stacji telewizyjnej), w którym umieścił swoje postacie.

    W 2011 roku (z replikami w 2017 i 2019 roku) Musante stworzył szkice do scenografii i kostiumów dla "La Bohème" w teatrze Carlo Felice w Genui.

    W 2011 roku odbyła się także wystawa "Fantasticarte" w Cassa di Risparmio di San Miniato (bank) w San Miniato, a kuratorem katalogu był Nicola Micieli. W 2013 roku Musante zaprojektował rzeźbę domu o powierzchni 100 m2 dla Telecom Italia, która podróżowała po różnych miastach od lata, włącznie z Genuą, Bari, Pizą, Mediolanem i Bolonią. W 2014 roku odbyła się wystawa indywidualna w Castelfiorentino, w muzeum BeGo - Benozzo Gozzoli - oraz w oratorium San Carlo.

  • ANTONIO POSSENTI

    Antonio Possenti (1933-2016) był samoukiem malarzem, którego pierwsze doświadczenia miały miejsce w dziedzinie rysunku i ilustracji, z literacką i artystyczną kulturą obejmującą zarówno starożytność grecko-rzymską, jak i nowoczesną i współczesną. Z czasem Possenti zdefiniował własny świat poetycki i oryginalny styl, który zainteresował krytyków sztuki od samego początku. Podróżował dużo, spotykając różne kultury i ludzi, ale zawsze wracał do Lucca i swojego atelier na Piazza Anfiteatro, w sercu miasta. Przez całą swoją długą karierę artystyczną prace Possentiego były prezentowane w ważnych miejscach publicznych i prywatnych na całym świecie.

  • GIOVANNI POSSENTI

    Giovanni Possenti urodził się w Lucca w 1971 roku. Ukończył studia klasyczne i od dzieciństwa poświęcał się rysowaniu. Zawsze preferował świat fantazji i wyobraźni, zgodnie z rodzinna tradycją. Ten świat, wymyślony i równoległy do rzeczywistego, znajduje swoje podstawy w jego niegasnącym powołaniu do czytania tekstów z każdej epoki i kraju. Giovanni mieszka i pracuje w Lucca.

  • LORENZO TAINI

    Lorenzo Taini urodził się w 1977 roku w Sassocorvaro, w prowincji Urbino.

    Jest nauczycielem sztuki i obrazu w szkole średniej.

    Jego publikacje obejmują pisemne opracowania dla katalogów sztuki i magazynów, a jego prace były wystawiane m.in. w Muzeum Permanente w Mediolanie, w Palazzo Ducale w Genui, w pawilonie Turynu na Biennale w Wenecji oraz na Biennale w Teheranie. Współpracuje z galeriami we Włoszech i za granicą.

    Mieszka i pracuje w Mediolanie.

  • STEFANO TONTI

    Stefano Tonti jest grafikiem projektantem, który głównie pracuje w dziedzinach projektowania, sztuki i kultury. Jego projekty zostały dwukrotnie nominowane do nagrody Compasso d'Oro, a także były prezentowane na wystawach, w książkach i specjalistycznej prasie we Włoszech i za granicą. W latach 2015-2018 pełnił funkcję Sekretarza Generalnego AIAP - włoskiego stowarzyszenia projektowania komunikacji wizualnej.

  • PAOLO ULIAN

    Po ukończeniu studiów z dziedziny projektowania przemysłowego na ISIA we Florencji, Ulian został zatrudniony jako asystent w firmie Enzo Mari'ego w Mediolanie. Jego pierwsza samodzielna wystawa została skomisjonowana przez Beppe Finessiego w 2009 roku, a druga przez Enzo Mari'ego na Triennale w Mediolanie w 2010 roku. Współpracował z takimi firmami jak Droog Design, Driade, Fontana Arte, Azzurra Ceramiche, Zava i Antonio Lupi. Wiele z jego projektów zostało włączonych do stałych kolekcji Triennale Design Museum, London Design Museum i Montreal Museum of Fine Art.

  • MARIO TRIMARCHI

    Projektant i architekt, wierzy w projektowanie jako narzędzie do szerzenia poezji w świecie przedmiotów. Dyrektor Domus Academy Master in Design w latach 1990-1993, był częścią Olivetti Design Studio. Projektuje produkty dla Alessi, Alias, Artemide, Caimi, Deborah Milano, De Castelli, Hansa, Numa, Pasabahçe, Salvatore Ferragamo, Serafino Zani.

    W 2016 roku zdobył nagrodę Compasso d’Oro za ekspres do kawy Ossidiana dla Alessi.

  • ALESSANDRA BALDERESCHI

    Włoska projektantka, po pobycie w Japonii wróciła do Włoch i zaczęła współpracować z niektórymi z najważniejszych firm o międzynarodowej renomie, w tym Moss NY, Dilmos gallery, Seletti, Mogg, Ichendorf, realizując projekty mebli, oświetlenia i akcesoriów.

    W 2017 roku została mianowana Ambasadorką Włoskiego Designu w Triennale di Milano.

  • STUDIO LIEVITO

    Studio Lievito to strategiczne i kreatywne studio projektowe z siedzibą we Florencji, założone w 2010 roku przez Francesco Taviani, Laurę Passalacqua i Jacopo Volpi.

    Zostali wybrani do udziału w wystawach i wydarzeniach krajowych i międzynarodowych; w 2017 roku Studio Lievito zostało zaproszone do udziału w programie Młodzi Projektanci poniżej 35 roku życia przez Triennale Design Museum. Obecnie studio współpracuje z włoskimi firmami projektowymi, w tym Opinion Ciatti, Officinanove, Pibamarmi, JCP Universe, UpGroup, Boralevi, Jusbox Perfumes, Mavoix, Styl' Editions; a także z międzynarodowymi markami, takimi jak japońska Mina Perhonen.